Historie bezmála 350 let

 Rodinný Relax Pension Schönwald vznikl v roce 2017 na místě, které osídlila rodina Stixe Andrease Bauera kolem roku 1680. Základní kámen historického statku byl položen v roce 1776 rodinou Stixe Johanese Bauera, která po celé generace tento statek ve vesnici Schönwald spravovala a rozvíjela. Vesnice Schönwald s více jak 700 obyvateli patřila pod panství Bautz. Byl zde farní kostel, 3 kaple, různé spolky (myslivecký, hasičský…), školní divadlo, mužský pěvecký sbor, kapela Schönwald, zájezdní hostinec s kuželnou atd. Vesnice žila bohatým kulturním a společenským životem.

Rodina Bauerů a posléze Maderů žila a hospodařila v Schönwaldu do roku 1946, kdy byla odsunuta v třetím transportu 7.7.1946 do okolí města Kronach. Po odsunu veškerého německého obyvatelstva v celkem devíti transportech byl statek přidělen rodině Orságů. Po roce 1948 obhospodařoval veškeré polnosti místní státní statek.

V roce 2013 koupili manželé Duškovi v dražbě nemovitosti číslo popisné 23 a 24 v dezolátním stavu. Místo je tak učarovalo, a proto se rozhodli bývalý statek patřící rodině Stixe Johanese Bauera zrenovovat a udělat z něho pension. Podmínkou pro architekta bylo to, aby kladl důraz co nejvíce zachovát zbývající čísti statku. Každé místo zde má svojí historii a genius loci.

Vše jsme budovali s láskou a pochopením tak, aby bylo vše sladěno a každá část působila nezaměnitelnou atmosférou, která Vás naplní energií, klidem a pohodou. Věříme, že i panu Stixi Andreasi Bauerovi by se to líbilo. Více informací …

 To je důvod, proč jste tady!

VIDEO RELAX PENSION SCHÖNWALD